Šárka LACINOVÁ

ILUSTRACE, GRAFIKA

 

 

Jsem denní snílek. Odmalička. Představivost je mým největším hnacím motorem.  Co se týče grafiky, ráda si pohrávám s textem, jeho formou a barvou, umístěním a zejména celkovým propojením s kresbou. Ve výsledku tak tvoří celek, který něco sděluje jak obrazem, tak textem. 

  V mých dílech hraje velkou roli i barva, jakožto prostředek umocnění naléhavosti, výrazu, vyjádření nálady a celkové podpoření díla jako takového. Barva jako prostředek komunikace, navození určitého dojmu z obrazu, vyjádření emocí pomocí techniky stříkání barvy na povrch atd. 

  Inspiraci čerpám z běžného života, médií. Věnuji se ilustraci,  grafice,  koláži, oděvnímu výtvarnictví a oděvnímu návrhářství. Odjakživa jsem jakýkoli projev smutku, radosti, deprese, vzrušení přenesla na papír a snažila se jakékoli emoce zobrazit graficky.V podstatě tužku či štětec nedávám z ruky a čekám na inspiraci, v mém případě emoce a to jak pozitivní tak negativní.

   Moje tvorba  tedy ukazuje nejen tělo, ale i  emoce, pocity, vnitřní rozpoložení, pocit vzrušení. Zachycení toho prchavého momentu, zachycení vnitřní chemické reakce těla. Všechny emoce jsou chemické reakce, proto je tak také zobrazuji. Právě k tomu mi napomáhá nejvíce linie, barva v tekuté podobě a možnosti, které s sebou přináší. Člověka vnímám jako shluk buněk, emoce jako chemické reakce, lásku jako diagnozu.